Dijital dönüşüm muhteşem olacak

Ortalık karıştı, düzen dijitalleşti. Esasen dünyanın gittiği nokta aşikar ve fakat içinde bulunduğumuz malum süreç işlerin çok daha hızlı dijitalleşmesine sebebiyet verdi. Bu süreç kolektif hafızada kapanmaz kağıt kesikleri açmış olsa da gerek toplumsal hayat gerekse iş dünyası sürece hızlıca adapte olmak durumunda kaldı. Homeofficer’lar, şirketlerin kilometre taşını oluşturmakta; freeter’lar güç birliğinde şirketlerin en önemli çözüm ortağı olmuş durumdalar.

Şöyle bir gerçeklik söz konusu ki; özellikle de fikir işçiliği yapılan reklamcılık, medya ve iletişim sektöründe ofis; aklınızı taşıdığınız her yerdir. Biz de iç disiplinimizde, bu yönteme geçerek adaptasyonu güçlü ve hızlıca gösterdik. Toplantıların Zoom, Skype, Google Hangouts üzerinden gerçekleşmesi, dijimodernist çağın marketing dünyasında çok daha anlamlı. Zaten yüz yüze görüşmelerin gelenekselleşmiş olduğu gerçeğini de bu sürecin göstermesi her ne kadar trajik olsa da doğru olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu virüs bize bir şey öğretti; öz disiplin, öz saygı ve iç dinamikleri özveri olan iş yapış modelleri. Ayağımızdaki pofuduk terlikleri kaliteli topuklu ayakkabılara tercih ediyoruz, çünkü biz aklımızı taşıdığımız her yerin ofisimiz olduğunu biliyoruz. Globalleşmek zaman ve mekan kavramını yeniden okumamız gerektiğini gösteriyor. E-ticaret dönemi, endüstri 0.4 ile 3. Sanayi Devrimi ve IoT ile birlikte başlayan yepyeni bir marketing dünyasına ses veriyoruz. Mecburuz, bu sürecin içerisinde bulunmaya, bu sürecin normalleşmesindense anormal kalmasına ve her şeye rağmen adapte olmaya mecburuz.

Şimdi gelelim neler yapabileceğimize; öncelikle dijital alt yapımızı güçlü kılmalıyız. Çünkü artık şirketimizin, ofisimizin, satış alanlarımızın maliyetinin dijital alt yapıya kayması, bütçelerin mümkün mertebe dijitale kanalize olması gerekmektedir. Sonrasında artık hızlıca dışardan çalışma politikalarına riayet etmeli ve bu politikaları çok da sıkıcı olmayan dinamikler içerisinde gerçekleşmelidir. E-ticaret'e olan ilgiyi artırmak için gerekli Seo ve Adwords çalışmaları gerçekleşmelidir. Ayrıca hızlıca VR ve Chat Bot’larla aramızı da düzeltmeliyiz. Dijital dönüşüm dostumuz değil iş ortağımızdır.

Yeni bir iş geliştirme ve iletişim stratejisi hazırlanmalı ve bunun alt yapısını profesyonelerce çözülmelidir. Tekrar ediyoruz, pro 😊 fes 😊 yo 😊 nel 😊 ler 😊 ce 😊

Gerekli iletişim profesyonellerince sizin için hazırlanacak iletişim stratejileri ve içerik pazarlaması için bize ulaşın. 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın